Dane adresowe:

Zarząd Dróg i Służby Komunalne
ul. Polna 6,
44-238 Czerwionka-Leszczyny
tel. (032) 427 75 43
pon. - pt. od 7:00 do 15:00

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

19 PAŹ 2017

Nowe nawierzchnie śladowe na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oddano do użytku kolejne drogi wykonane w ramach remontu dróg nieutwardzonych poprzez wykonanie betonowych nawierzchni śladowych.

W dniu 11 października 2017 r. przy udziale Wykonawcy tj. firmy Zakład Betoniarski S.C. z siedzibą w Jejkowicach oraz przedstawicieli Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach odbył się odbiór końcowy zadania polegającego na remoncie dróg nieutwardzonych poprzez wykonanie betonowych nawierzchni śladowych. W ramach realizacji zamówienia, wyłoniony w drodze przetargu Wykonawca wykonał ok. 2 500,00 mb nawierzchni w technologi śladowej, polegającej na ułożeniu pasów jezdnych z dwóch rzędów płyt betonowych o wymiarach 120÷160x80x16 cm, wyposażonych w zamki zapobiegające klawiszowaniu.

Nawierzchnie śladowe powstały przy ul. Szczejkowickiej, ul. Palowickiej bocznej, ul. Żwirki i Wigury w sołectwie Bełk , ul. Jasnej, ul. Odległej w dzielnicy Leszczyny, ul. Folwarcznej, ul. Swobody w dzielnicy Czuchów, ul. Biernota w dzielnicy Dębieńsko, ul. Dalekiej w sołectwie Szczejkowice, ul. 1 Maja w sołectwie Stanowice, ul. Leśnej w sołectwie Przegędza, ul. Zielonej w sołectwie Książenice, ul. Bełkowskiej bocznej w sołectwie Palowice. Jakość wykonanych prac została oceniona jako dobra a roboty budowlane zostały ukończone przed terminem.

To już kolejny etap remontu dróg nieutwardzonych na terenie naszej Gminy. Poprzez wykonanie nawierzchni śladowych w znaczący sposób udało się poprawić komfort oraz bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w naszej miejscowości.

 

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl